Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Stěhování do zahraničí

Pokud jste se rozhodli zkusit své štěstí mimo Českou republiku, měli byste mít na mysli, že stěhování do zahraničí obnáší spoustu příprav a zajišťování. Naši vyškolení zaměstnanci provádí stěhování bytů, rodinných domů či kanceláří do zahraničí i ze zahraničí. Náš vozový park má integrovaný navigační systém, který jednoduše propočítá nejvhodnější trasu z místa nakládky do místa vykládky. Díky satelitnímu zařízení, jež je nainstalováno ve všech našich vozidlech, jsou stěhované předměty v bezpečí. S přesností na metry můžeme určit polohu vozidla po celé Evropě. Přenechejte starosti se stěhováním do zahraničí našim odborníkům.

Provádíme stěhování v rámci i mimo EU

Díky zjednodušení přepravy v rámci členských států Evropské unie, odpadlo nejen spoustu vyřizování celních formalit, ale i čekání ve frontách na hranicích. Naši vyškolení zaměstnanci přepraví vše, co bude zapotřebí do/i z Belgie, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Chorvatska, Irska, Itálie, Lichtenštejnska, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Portugalska, Rakouska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska, Švýcarska i Velké Británie. Kromě stěhování v rámci České republiky a Evropské unie zajišťujeme i mezinárodní přepravu. Na vyžádání provedeme stěhování i do Ameriky, USA a Kanady.

Přípravy ke stěhování

Při stěhování do zahraničí se náš zaměstnanec přijede osobně podívat na věci určené k přepravě a upřesní si s vámi podrobnosti stěhování. Vyzvedne si od vás seznam přepravovaných věcí v českém jazyce. Tento seznam je pak zhotoven ještě v cizím jazyce a doprovází přepravovanou zásilku. Od klienta je požadováno čestné prohlášení, že stěhované věci jsou věci osobní a použité. Naši zaměstnanci zajistí případná povolení pro možnost nakládky a vykládky věcí (zabezpečení volného místa cca 10 – 14 metrů).

Zajistíme stěhování do zahraničí bez starostí

Doporučujeme prohlídnut sekci „Reference“ od našich spokojených zákazníků.

Tipy a rady pro stěhování do zahraničí

Na začátku je dobré mít plán. Je zapotřebí si promyslet, co vše je zapotřebí při stěhování do zahraničí zařídit. V předstihu si vyberte a zajistěte spolehlivou stěhovací firmu. Zadáním poptávky více firmám a požádáním o nacenění přepravy nic nezkazíte. S uvážením si promyslete, co všechno s sebou povezete a jaký typ přepravy do zahraničí zvolíte. Zákazníci mohou zvolit klasickou přepravu pozemní dopravou, leteckou dopravou, lodní nebo železniční dopravou.

Při stěhování do zahraničí nesmíte opomenout následující přípravy:

 • Kontrola dokladů: Vždy se ujistěte, že vaše občanské průkazy, pasy, řidičské průkazy, průkaz pojištěnce a případná víza jsou platná při stěhování do cílové destinace. Doporučujeme nechat zhotovit úředně ověřené kopie důležitých dokladů, jako je rodný nebo oddací list, doklad o dosaženém vzdělání nebo očkovací průkaz.
 • Pojištění: V předstihu se informujte u své zdravotní pojišťovny na postup při odhlášení z placení zdravotního pojištění v případě dlouhodobého zahraničního pobytu. Nezapomeňte, že v cizí zemi musíte být zdravotně pojištěni po celou dobu pobytu.
 • Stěhování za prací: Pokud je vaše stěhování do zahraničí spojeno s pracovní příležitostí, zajistěte si pracovní oprávnění pro danou zemi. V případě práce v zahraničí se o platbu pojištění postará zpravidla nový zaměstnavatel. OSVČ je nucen se ze zdravotního i sociálního pojištění odhlásit sám.
 • Platby kartou nebo hotově: Zvažte, jakými finančními prostředky budete provádět platby v zahraničí. Doporučujeme mít zásobu místní měny v hotovosti pro případ nefunkčních terminálů. Při stěhování do zahraničí se vyplatí zřízení bankovního účtu u místní bankovní společnosti, neboť měsíční poplatky a výběry z bankomatů s českou bankou mohou být pro klienta nevýhodné.
 • Pošta: Proveďte změnu korespondenční adresy, příp. změnu adresy trvalého pobytu. Česká pošta nabízí službu zvanou „Dosílka“, kdy vám po zvolenou dobu budou veškeré listovní zásilky a balíky přeposílat na adresy příbuzných a známých. Tato služba funguje na základě plné moci. Zpoplatněnou službou je také „Virtuální kancelář“, kam přichází veškeré listovní zásilky. Veškeré písemnosti jsou digitalizovány a zasílány prostřednictvím e-mailu. Písemnosti úředních i soukromě-právních objektů lze zasílat i do datové schránky.
 • Lékař: Svému ošetřujícímu lékaři oznamte váš pobyt v zahraničí, nebo ukončete působení v jeho ordinaci. Zajistěte si případně nového lékaře v cílové zemi.
 • Úřady: Daně se platí v zemi, kde vykonáváte své zaměstnání. Proto se vždy ujistěte, že vás nový zaměstnavatel nahlásil a zaregistroval na příslušném finančním úřadě. Vždy myslete na heslo: „Důvěřuj, ale prověřuj!“.
 • Domácnost: Pokud prodáváte před stěhováním do zahraničí byt či dům, ověřte, že veškeré přepisy a odhlášení proběhly v pořádku. Jedná se o přepisy či ukončení dodávky energií a vody, zrušení služby poskytující internet, služby mobilního operátora, poplatky za televizi, rozhlas a v neposlední řadě poplatky za komunální odpad.
 • Děti: Klienti mířící do zahraničí s dětmi, nesmí opomíjet přechod svých ratolestí do nového školního zařízení.
 • Domácí mazlíčci: Spousta našich klientů jsou vlastníky domácích mazlíčků. Tito jsou bezpochyby neopomenutelnými při stěhování do zahraničí. Každé zvíře/živý tvor vyžaduje speciální zacházení a podmínky. Předem se informujte, jakým nejvhodnějším způsobem je možné domácího mazlíčka přesunout a jaké podmínky musíte při stěhování splnit. Čistokrevní psi, kočky a fretky jsou obvykle vybaveni cestovními a očkovacími průkazy. Dále musí být zvířecí společník, který je převážen do jiného členského státu EU, označen mikročipem.
 • Dopravní prostředky: V případě, že svůj vlastní dopravní prostředek budete v zahraničí využívat, je vhodné se předem informovat na silniční a další poplatky spojené s vlastnictvím a využíváním veřejných komunikací.

Svěřte své věci do rukou profesionálů

Stěhování do zahraničí je většinou náročné a zabere spoustu času a zařizování. Existuje však elegantní způsob, jak se negativních pocitů a starostí se stěhováním do zahraničí zbavit. Pokud svěříte přepravu a papírování do rukou profesionálů, provedou tito všechny potřebné úkony za vás. Naši vyškolení zaměstnanci zabalí věci ze seznamu určeného k přepravě, naplánují nejlepší trasu, vyřídí komunikaci s celním úřadem, zajistí potřebná povolení a pojištění, zabalené věci uloží do speciálních certifikovaných obalů určených pro přepravu, vše spolehlivě převezou a proclí, nábytek rozmontují na místě nakládky a smontují v místě vykládky. Všichni naši zaměstnanci hovoří plynule anglicky, příp. i dalšími světovými jazyky, proto není potřeba se obávat z jazykové bariéry při přepravě do zahraničí.

Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.