Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Spolehlivost a odborná péče o bezpečný domov

Pokud jste se přestěhovali do nového bytu či domu a klíče od dveří Vám předával původní majitel, velice doporučujeme vyměnit zámky. Elegantně se tím vyhnete případným problémům s duplicitními klíči od Vašeho domova, které zůstaly v rukou třetí osoby. Bezpečný domov znamená především spolehlivý dveřní mechanismus. Je potřeba ovšem něco proto udělat. Mít dobrý a kvalitní zámek u dveří je tedy základ. K tomu všemu může pomoci odborník, který má takové zámečnické služby v popisu práce. Ale může se stát i to, že se člověku jednoduše zabouchnou dveře nebo klíče člověk ztratí. Teprve v této chvíli člověk začne přemýšlet o kvalitě a spolehlivosti dveřního zámku.

Pražský zámečník

Jak postupovat

V případě, že se dveře jednoduše zabouchnou nebo majitel ztratí klíče, není třeba hned panikařit. Každý dveřní zámek má samostatný uzavírací mechanismus. Velkou chybou majitelů bytů je, že jako první začnou laicky opravovat zámek sami, to je ale nesprávné řešení. Tato metoda může díky neopatrnosti a neodbornosti vést k deformaci zámku a proces otevírání bude pak velmi obtížné opravit.

Kdy je nutné volat odborníky

Otevřít dveřní zámek svépomocí není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. V takových případech laik udělá spíše víc škody jak užitku a to není cílem oprav. Mnoho zámečnických firem nabízí své spolehlivé služby nonstop, tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Což je velká výhoda zejména pro ty případy, kdy se nehoda stane o víkendu. Přivolání zámečníka vyžaduje dokonce i ztráta klíčů a to zejména v případě, že jde o bezpečnostní zámek. Tady se totiž otevírání vchodových dveří stává ještě složitější. Ale dříve než si člověk zavolá na pomoc odborníka, je tu ještě jedna možnost, jak rychle dveře otevřít. Pokud tedy ve vedlejším bytě bydlí spolehlivý soused, který má duplikát pro případ nouze, je v podstatě vyhráno. V opačném případě se musí zavolat zámečník.

Jaké služby může člověk očekávat

Jak už bylo řečeno, některé zámečnické firmy nabízejí služby nonstop.  Zákazník se také může spolehnout na další nabízené služby, jako je výměna bezpečnostního zámku, kování, kde má majitel bytu jistotu, že nebude mít během letní dovolené nevítané hosty. Navíc je třeba podotknout, že v případě, že by se přece jen zloděj dostal do bytu a bylo něco odcizeno, pojišťovna v takovém případě nemůže nic namítat, protože byla instalována právě bezpečnostní vložka a kování. Ovšem zámečnické firmy mají ve svém portfoliu také instalaci mechanického zabezpečení pro zásuvky, skříně, stoly a jiné.

Jaké třídy bezpečnosti dveřních zámků jsou k dispozici

Třída bezpečnosti č.1 – méně rizikové objekty, základní ochrana, jde spíš o visací zámky a podobně

Třída bezpečnosti č.2 – také tato třída není vhodná pro bezpečnost vchodových dveří, zámky jsou to spíše vhodné pro interiérové dveře

Třída bezpečnosti č.3 – vhodné bezpečnostní zámky pro každé dveře, mají integrovaný rozvorový uzamykací systém, pancéřování zámku je zesíleno speciálním plechem

Třída bezpečnosti č.4 – velmi vhodná skupina pro zabezpečení vchodových dveří jakýchkoliv objektů

Zámečnické firmy jsou tu tedy od totho, aby pomohli nejen při montáži nebo výměně bezpečnostního kování, ale mají své odborné zkušenosti, které pomáhají v různých situacích. Díky tomu se zvládají lépe a s nadhledem.

 

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.