Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Spolehlivé plachty na bazén a jejich využití

Bazén je v poslední době součást každého domu. Je to určitý druh komfortu a lidé si nechávají realizovat takový bazén už jen z toho důvodu, že veřejná koupaliště jsou přeplněná a člověk chce mít trochu soukromí. Je v podstatě jedno, zda je to bazén nadzemní nebo zapuštěný, bazény jsou prostě stále v kurzu a je určitě na místě, aby se o něj majitel také dobře staral. Jen tak si vodní radovánky užije plnými doušky.

 

Plachty na bazén

Bazén je nyní nedílnou součástí skoro každého rodinného domu.

Co přinášejí plachty na bazén

Samozřejmě se každý zájemce o takovou plachtu bude zajímat, jaké jsou její výhody, co může očekávat a jaké druhy plachet existují. Krycí plachty na bazén jsou velmi žádané už jen z toho důvodu, že jejich funkce je v podstatě chránit vodní hladinu před nečistotami z okolí. Není tot totiž vůbec zábavné, chodit v létě každý den okolo bazénu se sítkem v ruce a čistit vodu v bazénu. Samozřejmě, že si člověk může pořídit i jiný kryt, ale ten bývá daleko dražší variantou. Navíc lze díky takovým plachtám ušetřit nejen finanční prostředky, ale také čas a námahu.

Mají plachty na bazén nějaké výhody?

Určitě no. Je to zejména jejich nízká pořizovací cena, což potěší každého investora. V porovnání s klasickým pevným zakrytováním z polykarbonátu jsou tyto plachty levnější. Dále je třeba upozornit i na to, že jejich manipulace je jednoduchá a životnost se odhaduje až na 15 let. Plachty jsou také skoro bezúdržbové, ale přece jenom v případě, že se jen vyskytne znečištění plachty, může se použít jen proud vody třeba ze zahradní hadice. Pak je vhodné plachtu nechat proschnout na slunci. Na trhu se vyskytují ovšem i jiné druhy plachet, plachty solární i zimní, které sice mohou plnit funkci krycí plachty, ale jejich přednosti jsou trochu jiné.

Solární plachty na bazén

Tyto plachty slouží především k ohřevu vody v bazénu, ale samozřejmě mohou plnit i ochrannou funkci. Tyto plachty na bazén mají podobu speciální bublinkové tepelně-izolační fólie, která pracuje na principu lupy. Bublibky přitahují sluneční paprsky a voda se tak díky tomu malinko ohřeje. Samozřejmě, že člověk nemůže  počítat s termálnímy lázněmi, ale o nějaký stupeň bude voda teplejší. Používání solární plachty může určitě ušetřit finance vynaložené za ohřev vody s pomocí elektrického zařízení. Využívá se tak sluneční energie a tady je ohřev prakticky zadarmo. Mnozí možná ani neví, že solární plachta se pokládá bublinkami dolů.

Zimní plachty

Také zimní plachty jsou velmi oblíbené, protože v zimě se bazény vypouštějí a hrozí tady také nebezpečí nechtěného pádu. Sekundárně tato plachta funguje právě i jako bezpečnostní prvek, kdy zabraňuje, aby do prázdného bazénu někdo spadl. Plachty jsou vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými výztužemi, jsou také vyrobeny z velice pevného a odolného materiálu.

Atipycký tvar bazénu

Ani nestandardní tvar bazénu, který je v poslední době oblíbený více než klasický ovál nebo obdélník, nebrání tomu, aby se zhotovila bazénová plachta na míru. Oslovit profesionála je jedna věc a zhotovit plachtu je věc druhá. Technik firmy přijde a proměří si bazén, jeho obvod, načrtne si schéma a pak už jen může majitel bazénu očekávat výsledek, což je v tomto případě kvalitní plachta na bazén.

 

 

 

 

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.