Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Spolehlivé plachty na bazén a jejich využití

Bazén je v poslední době součást každého domu. Je to určitý druh komfortu a lidé si nechávají realizovat takový bazén už jen z toho důvodu, že veřejná koupaliště jsou přeplněná a člověk chce mít trochu soukromí. Je v podstatě jedno, zda je to bazén nadzemní nebo zapuštěný, bazény jsou prostě stále v kurzu a je určitě na místě, aby se o něj majitel také dobře staral. Jen tak si vodní radovánky užije plnými doušky.

 

Plachty na bazén

Co přinášejí plachty na bazén

Samozřejmě se každý zájemce o takovou plachtu bude zajímat, jaké jsou její výhody, co může očekávat a jaké druhy plachet existují. Krycí plachty na bazén jsou velmi žádané už jen z toho důvodu, že jejich funkce je v podstatě chránit vodní hladinu před nečistotami z okolí. Není tot totiž vůbec zábavné, chodit v létě každý den okolo bazénu se sítkem v ruce a čistit vodu v bazénu. Samozřejmě, že si člověk může pořídit i jiný kryt, ale ten bývá daleko dražší variantou. Navíc lze díky takovým plachtám ušetřit nejen finanční prostředky, ale také čas a námahu.

Mají plachty na bazén nějaké výhody?

Určitě no. Je to zejména jejich nízká pořizovací cena, což potěší každého investora. V porovnání s klasickým pevným zakrytováním z polykarbonátu jsou tyto plachty levnější. Dále je třeba upozornit i na to, že jejich manipulace je jednoduchá a životnost se odhaduje až na 15 let. Plachty jsou také skoro bezúdržbové, ale přece jenom v případě, že se jen vyskytne znečištění plachty, může se použít jen proud vody třeba ze zahradní hadice. Pak je vhodné plachtu nechat proschnout na slunci. Na trhu se vyskytují ovšem i jiné druhy plachet, plachty solární i zimní, které sice mohou plnit funkci krycí plachty, ale jejich přednosti jsou trochu jiné.

Solární plachty na bazén

Tyto plachty slouží především k ohřevu vody v bazénu, ale samozřejmě mohou plnit i ochrannou funkci. Tyto plachty na bazén mají podobu speciální bublinkové tepelně-izolační fólie, která pracuje na principu lupy. Bublibky přitahují sluneční paprsky a voda se tak díky tomu malinko ohřeje. Samozřejmě, že člověk nemůže  počítat s termálnímy lázněmi, ale o nějaký stupeň bude voda teplejší. Používání solární plachty může určitě ušetřit finance vynaložené za ohřev vody s pomocí elektrického zařízení. Využívá se tak sluneční energie a tady je ohřev prakticky zadarmo. Mnozí možná ani neví, že solární plachta se pokládá bublinkami dolů.

Zimní plachty

Také zimní plachty jsou velmi oblíbené, protože v zimě se bazény vypouštějí a hrozí tady také nebezpečí nechtěného pádu. Sekundárně tato plachta funguje právě i jako bezpečnostní prvek, kdy zabraňuje, aby do prázdného bazénu někdo spadl. Plachty jsou vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými výztužemi, jsou také vyrobeny z velice pevného a odolného materiálu.

Atipycký tvar bazénu

Ani nestandardní tvar bazénu, který je v poslední době oblíbený více než klasický ovál nebo obdélník, nebrání tomu, aby se zhotovila bazénová plachta na míru. Oslovit profesionála je jedna věc a zhotovit plachtu je věc druhá. Technik firmy přijde a proměří si bazén, jeho obvod, načrtne si schéma a pak už jen může majitel bazénu očekávat výsledek, což je v tomto případě kvalitní plachta na bazén.

 

 

 

 

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.