Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Pokládka vinylové podlahy má několik možností

Renovace domu nebo bytu představuje spoustu práce a nesmí se zapomenout ani na podlahu. Aby podlaha dlouho sloužila, je třeba se o ni náležitě starat a také pokládka podlahy je velmi důležitá. Vinylové podlahy získávají na trhu popularitu díky své univerzálnosti a absolutní odolnosti vůči vlhkosti. Mnoho kupujících se však stále obává novinek.

Principy a vlastnosti vinylové podlahy

Vinylová podlaha je trvanlivá a vodotěsná vícevrstvá podlahová krytina na bázi PVC (polyvinylchlorid). Tyto podlahy v moderní podobě se objevily relativně nedávno, teprve před několika desítkami let. Jak se technologie vyvíjí, vinylová podlaha se zlepšila, získala stále více a více cenných vlastností a dosahovala nové úrovně kvality. Vinylové podlahy nyní aktivně získávají své místo v obytných a veřejných budovách, jejich podíl na trhu se zvyšuje díky jedinečným vlastnostem.

Vinyl je odolný proti opotřebení a také proti vlhkosti. Je tedy vhodný i do koupelny nebo do kuchyně. Jeho údržba je také jednoduchá. Vinylovou podlahu lze položit i na podlahové topení. Využít tento materiál lze například také do škol, chodeb zdravotnických zařízení, komerčních budov a do průmyslových a výrobních objektů.

Vrchní vrstva chrání materiál před škodlivými účinky ultrafialového záření a zachovává tak barvu a vzor. Průhledná vrstva o tloušťce asi 0,5 mm je určena k ochraně všech spodních vrstev před mechanickým namáháním – oděrem a poškrábáním. Přítomnost a tloušťka této vrstvy určuje třídu odolnosti vinylové podlahy proti opotřebení.

vinylová podlaha na míru

Pokládka vinylové podlahy

Před každou pokládkou je nutné dobře očistit podklad. Také se podklad musí vyrovnat, aby výsledná práce byla co nejlepší. V případě, že podklad vykazuje praskliny nebo jiné nedokonalosti, je nutné vše odstarnit. Také obsah vlhkosti v betonovém podkladu by neměl překročit 5% a určitě je nutné zbavit podlahu zbytků laku a odmastit ji.

Rozlišujeme několik způsobů pokládky vinylové podlahy:

  • Pokládky vinylové podlahy celoplošným lepením
  • Pokládka vinylové podlahy samolepícími dlaždicemi
  • Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením vyžaduje dobrou organizaci a také spíše velké prostory a objekty, jako jsou půmyslové a výrobní haly, ale vidět ji můžeme i v domácnostech. Je k tomu potřeba rovněž speciální lepidlo, které se musí dobře rozválečkovat. Poté je možné vinyl rovnoměrně položit. Aby se docílilo co nejlepšího efektu, může se použít korková destička pro lepší vyrovnání a přilnutí vinylu, ale také pro odstranění vzduchových bublin.

Pokládka vinylové podlahy je možná také díky samolepícím dlaždicím. Ty jsou v různé velikosti a v různém designovém provedení. Na spodní starně mají lepící část, která je chráněná fólií. Ta se pak před lepením musí odstranit. Výhodou je, že v případě poškození, které se nedá odstranit, může se jednotlivý díl odstranit a přilepit tak nový.

Pokládka vinylové podlahy je také možná zámkovým způsobem, je to v podtstaě stejné, jako u pokládky plovoucí podlahy. Jednotlivé díly do sebe dobře zapadají a celkově tvoří dokonalou podlahu v celé místnosti.

 

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.