Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Oprava betonové podlahy

Jak opravit betonovou podlahu

Oprava betonové desky je nezbytná, když máte chodník, terasu, podlahu nebo jinou konstrukci, která využívá betonové desky. Jednoduše nalitý vlhký beton do díry ve vaší příjezdové cestě, na chodníku nebo v suterénu vám ušetří mnoho starostí. Nebude třeba stávající betonovou podlahu celou vyměnit.  Musíte správně připravit hrany a použít správné materiály. Stejně je tak je potřeba zvážit, zda je lepší provést výměnu celé desky nebo ji pouze opravit v místě poškození.

Jako u každé opravy, prvním krokem je zjistit příčinu poruchy. Pokud je například deska prasklá v důsledku špatně zhutněného podloží, překryvná vrstva jednoduše opět praskne. Pokud je však podklad dobře zhutněn, pak by oprava měla být trvalá.

Nerovnoměrné desky

Když se podíváte na betonové desky, zjistíte, že nejsou v rovině ani s jinými deskami. To může být způsobeno silnými trhlinami v betonu nebo usazením zeminy. Pokud jsou betonové desky rozbité, není možná oprava betonové desky. Měli byste použít lopatu a vykopat zem pod deskou, dokud nebude na úrovni. Můžete také odstranit desku a pracovat na zemi.

Povrchové trhliny

Malé praskliny nebo zlomeniny vlasové linie jsou mírné a neprocházejí celou betonovou deskou. Tento typ poškození je ideální pro opravu betonové desky pomocí malé sady náplastí.

Silné praskliny

Malé praskliny mohou být snadno opraveny, ale velké chybějící kousky budou znamenat výměnu betonové desky.

oprava betonové podlahy

Díry 10 cm nebo hlubší vyžadují betonovou směs s hrubým kamenivem z drceného kamene, který dobře přilne ke stávajícímu betonu. Mělčí otvory vyžadují písek. Bez ohledu na typ, který používáte, postupujte podle níže uvedených kroků:

  1. Pomocí kladiva a studeného sekáče vyrovnejte spodní část otvoru a mírně podřízněte jeho strany, aby se náplast nemohla uvolnit. Pak vyčistěte oblast vodou a drátěným kartáčem. Plochu ošetřete od prachu a nečistot.
  2. Štětcem naneste betonovou lepící směs
  3. Zatímco lepidlo je stále lepkavé, míchejte beton s vodou a nasypte do otvoru. Zatlačte do rohů a proti hranám stěrkou. Nyní vyplňte díru kompletně a nahoře ponechte nějaký materiál.
  4. Náplast vyrovnejte rovnou deskou alespoň o několik cm delší, než je šířka otvoru. Pohybujte jím dopředu a dozadu. Tím se také sníží množství kameniva a usnadní se konečné vyhlazení. Když povrch ztrácí svůj mokrý lesk a vypadá pevně na dotek, vyhlaďte ho dřevěnou stěrkou, která nebude zasahovat do vytvrzování. Zednickou lžící pracujte ve spirálovém pohybu, aby se okraje prolínaly se stávajícím betonem. Pro velmi hladký povrch použijte ocelovou stěrku na posledních několika průchodech. Chcete-li získat texturu, přetáhněte vlhký zatlačovací kartáč nad betonem. Vyčkejte alespoň 24 hodin, než budete chodit po této nové vrstvě nebo přejíždět po ní autem.

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.