Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Mobilní dům můžete jednoduše přestěhovat

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte dům, ale nejste si jisti, že budete chtít žít celý život na jednom místě? Pak je ideálním řešením mobilní dům. Ten si budete moci přestěhovat kam budete chtít. Dnešní mobilní domy nabízí plnohodnotné nízkoenergetické bydlení. Celoroční mobilní domy nabízí několik variant domu o velikosti 12×4 na přání však vyrobí i větší dům. Je jen na vás, jakou si vyberete střechu, jak budete vypadat omítka a co vše bude uvnitř.

 

Firma vám kompletní dům přiveze na pozemek a usadí ho pomocí jeřábu. Odborníci vám také připojí sítě. Na vaše přání je možné připravit betonové patky nebo zemní vruty. Není problém ani rozvést sítě po pozemku. A pokud se po několika letech rozhodnete, že chcete bydlet jinde, není problém. Existují firmy, které vám přestěhují celý dům.

Mobilní dům

Mobilní dům lze převést kamkoliv

Mobilní domy jsou v podstatě brané jako vozidla pro volný čas. Bohužel asi není ve vašich silách si dům zapřáhnout za oj a odjet. Jeho stěhování však není tak náročné, jak by se mohlo zdát. Mobilní domy přepravují společnosti s vyškoleným personálem. Vozidla, která domy přepravují mají nájezdy a nechybí jim ani naviják. Při přepravě je vhodné, pokud budete nápomocni řidiči, pokud vás o to požádá.

 

Myslete na to, aby byla pro dům dost široká přístupová cesta. Ideální je, aby byla o metr širší než je samotný dům. Důležité také je, abyste měli funkční kolečka na domě. Nezapomeňte také demontovat veškeré komíny, antény, kamery nebo světla. Předejdete tak jejich případnému poškození. Zajistěte také vybavení uvnitř domu. Zamkněte dveře a uzavřete okna.

 

Na co dát při stěhování pozor

Se stěhováním mobilního domku pochopitelně souvisí stěhování celé domácnosti. Před přepravou samotného domu je vhodné vnitřní vybavení sbalit a přepravit sólo. Věci, které dokážete v domě zajistit v něm zůstat mohou, některé vybavení a majetek však bude nutné převést zvlášť.

 

Ideální je zavolat na pomoc stěhovací službu. Vše bude jednodušší. Při stěhování může dojít k poničení věcí. Stěhovací služba je vždy pojištěná, pokud však budete stěhovat svépomocí, můžete být při nehodě naštvaní jen sami na sebe a nikdo vám nic nedá. Vhodné je však balit věci tak, aby se poškození předcházelo. Drobnější předměty je dobré dát do ochranné fólie, která dokáže tlumit náraz. Vhodné je také využít na jednotlivé věci fixační popruhy.

Jak na citlivé části vašeho bytu

Převážet budete pravděpodobně také domácí spotřebiče nebo nádobí. Při balení buďte důslední. Použijte při balení polystyren a bublinkovou fólii. Tyto věci poskytnou spotřebičům i nádobí ochranou bariéru. Stěhováky upozorněte na to, kde se nachází křehké předměty. Us spotřebičů je vhodné naznačit, že krabice není možné klopit nebo převracet.

 

U balení domácnosti přemýšlejte, zda je nutné odvážet opravdu všechny věci. Nemáte doma nasbírané předměty či oblečení, které již nepoužíváte? Stěhování je ten nejlepší čas je takových věcí zbavit. Vytřiďte, co nepotřebujete a odneste to na sběrný dvůr nebo věnujte na charitu.

Myslete také na to, kam nahlásit změnu adresy

Stěhování není jen o tom sbalit věci a dům a přemístit se. Je nutné také nahlásit změnu doručovací, případně trvalé adresy. Změnu by měl znát váš telefonní operátor nebo banka. Pokud jde o trvalou adresu, je třeba to nahlásit i v zaměstnání, na poště, poskytovateli internetu, elektrárnám a plynárnám. Adresu je nutné změnit také u svých lékařů nebo v dokumentaci zdravotní pojišťovny.

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.