Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

I barvy mohou ovlivnit naši náladu

Naše domovy zdobí barevné odstíny všech barev a navozují nám nejen dobrou náladu, ale cítíme se zde příjemně a domov působí harmonicky. Jistě bychom ale měli dodržet několik pravidel, která jsou v tomhle směru důležitá. Malování sice není tak těžká práce, ale pokud si na to netroufneme, není vůbec žádná ostuda, zavolat si na pomoc profesionální malíře, kteří se o vše dokonale postarají.

Čím začít?

No určitě bychom měli mít nějakou představu o tom, jak by to všechno mělo vypadat. Pokud je náš byt příliš teplý, třeba tím, že slunce neustále svítí oknem, použít bychom měli zejména studené tóny: tyrkysové, světle šedé, modré a světle zelené.
Když je  byt příliš velký, jak bychom jej měli vymalovat, abychom se zde cítili příjemně?  Znovu přijdou na scénu teplé tóny, které pomohou byt zútulnit. Vybrat si můžeme světle oranžovou, vanilkovou a dokonce i čokoládovou barvu. Naopak chladné odstíny a nepřítomnost jakéhokoli vzoru zviditelní byt a více „vizuálně rozdělí“ stěny místnosti. Bílá barva zvýší strop a správně umístěná zrcadla vytvoří mnohdy zázrak s malým bytem!

Pomoc malířské firmy

Někdo ovšem nemá na tento druh práce vůbec vlohy a pokud nejsme zrovna domácí kutil, raději bychom se měli obrátit na profesionály. Malířských firem je na trhu spoustu, stačí si jen vybrat. Disponují i potřebným vybavením, který bychom v případě malování svépomocí museli shánět. Ovšem dnes takovému malíři nestačí jen štětka a štafle. Modernizace přišla i do řemeslných oborů, jakým i malířství bezesporu je. Vápno na bílení také není potřeba. Dnešní malíři mají spoustu pomocníků v podobě štětců a štětečků, válečků i teleskopických tyčí, patří sem i pásky a dokonce i krycí folie. Ovšem můžeme se setkat s malířem, který rád nosí malířskou čepici, jako kdysi jeho předchůdce.

malování bytů a kanceláří Praha

Jakou zvolit barvu

Nyní se zaměříme na to, jak tato nebo ta barva ovlivňuje naši náladu v bytě. Jistě nám dají všichni zapravdu, že bílá barva je neutrální a základní barvou, která všemu vlastně dominuje. Je zde možná kombinace všech ostatních barev, ale někomu může bílý interiér připomínat spíše sterilní prostředí. Na jiného bílá působí spíše čistě až andělsky. Bílá rozšiřuje prostor, zvyšuje sebevědomí, nevytváří tlak na oči a hodí se do všech místností.

Černá je také neutrální, ale naopak zužuje prostor, a proto způsobuje pocit deprese.
Jasně červená barva oživuje, zvyšuje tlak, ale ve velkém množství mohou na jedince působit agresivně. Jinak ale zlepšuje naši energii.  Žlutá je barva slunce. Nabízí radost a optimismus, zlepšuje náladu. Skvělá volba pro kuchyň a slabě osvětlené pokoje – například chodbu.

Zelená barva uklidňuje, poskytuje pohodlí, ale ve velkém množství způsobuje ospalost. Používat bychom tuto barvu měli je opatrně na záclony a lampy, protože dává pokožce nezdravý odstín. Modrá barva je také uklidňující a relaxační, takže je ideální pro ložnice. Nepoužívejte příliš tmavě modrou barvu – jinak dojde k depresi, jako je černá. Šedá barva se velmi dobře kombinuje se všemi ostatními. Není to teplá a ne studená – je to univerzální barva.

Tapeta

Pokud chceme mít interiér opravdu originální, tak můžeme doporučit i pestrobarevné tapety, které nemusejí být jen jako obyčejný papír na stěnu, kterým zakryjeme nežádoucí nedostatky stěny. Tapety jsou dnes velmi moderním oživením interiéru a to jakéhokoliv. Na trhu existuje široká škála tapet, které se liší nejen barevností, ale i vzory a materiálem. V kombinaci s barevným nátěrem stěny tak může vytvořit přímo dokonalou dominantu místnosti.

 

 

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.