Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Plachty na bazén jako spolehlivá ochrana zahradního bazénu

Na každé zahradě v posledních letech přibývají zahradní bazény, které jsou nejen zapuštěné, ale i nadzemní a představují v podstatě určitý komfort v podobě výborného osvěžení v horkých letních dnech. Je to výhoda, protože má tak rodina celý bazén pro sebe a nemusí se s nikým dělit a navíc je v takovém případě i výhoda dostatečného soukromí. Vodní radovánky si tak člověk může užít plnými doušky. Ale nesmí se zapomenout ani na to, že se i o bazén musí člověk dobře starat. Jen tak bude mít čas na důležitější věci.

Plachty na bazén

Ochrana vodní hladiny

Jednu z možností, jak ochránit bazén před nečistotami, nabízejí kvalitní a pevné plachty na bazén. Jejich výhody stojí jistě za úvahu, protože nejen že chrání vodu před nečistotami, ale šetří naši bazénovou chemii. Voda v bazénu se díky úplnému zakrytování odpařuje daleko pomaleji a tak se bazénová chemie nemusí kupovat tak často. Co se týká čistoty vodní hladiny, jistě by nikoho dlouho nebavilo chodit denně se sítkem v ruce a čistit vodu od napadaného listí, hmyzu a jiných nečistot. Plachty na bazén tomu mohou zabránit, což je jistě výhoda.

Další výhody plachet na bazén

Samozřejmě to není jen otázka čistoty vody, ale v případě, že si investor přeje teplejší vodu a nechce utratit příliš moc peněz za čerpadlo, jsou i solární plachty, které mohou pomoci vodu v bazénu malinko ohřát. Navíc jsou takové krycí plachty na bazén levnější než jsou pojezdové kryty třeba z polykarbonátu. Také údržba je snadná stejně jako její manipulace.

Plachty na bazén a jaké jsou na trhu

Plachta na bazén neplní jen ochrannou funkci. Také v zimním období, ač se to možná nezdá, je potřeba plachta na bazén. Je to z toho důvodu, že je bazén ve většině případů vypuštěný a pro klid a bezpečí by se měl dobře zabezpečit. Zimní plachty jsou vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými výztuhami a zabraňují tak nechtěnému pádu do prázdného prostoru bazénu. Jde zejména o ochranu zdraví svých nejbližších a také domácích mazlíčků. Tyto plachty ale také musejí být velmi odolné proti mrazivým zimním teplotám a musejí dobře odolávat tíze sněhu.

Solární plachty patří také mezi ty plachty na bazén, které se těší velké oblibě už jen z toho důvodu, že voda v bazénu bude trochu teplejší a v podstatě zadarmo. Díky malým vzduchovým bublinkám a slunečním paprskům, může být voda teplá každý den. Tyto bublinky pracují na principu lupy. Nemusejí být jen z černé barvy, ale tyto solární plachty by měly být především průhledné, protože sluneční paprsky se musejí dostat až na dno bazénu.

Plachta na bazén a její údržba

Pokud ještě stále člověk váhá nad tím, zda si takovou plachtu pořídit nebo ne,

zde je ještě několik rad a tipů. Je to především údržba, kdy není potřeba takovou plachtu čistit každý den. Pokud se vyskytne znečištění na plachtě, postačí, když ji člověk očistí pod proudem vody třeba ze zahradní hadice a nechá proschnout na slunci. Také manipulace je zde velmi snadná, ale snadnější může být s moderním navijákem, který takovou práci usnadní. Speciální navijáky na plachtu mohou být nejen na elektřinu, ale klasicky na ruční pohon.

 

 

 

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.