Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Změna trvalého bydliště 2021: Poradíme vám, jak na to

Změna trvalého bydliště, s tím spojené kolečko po úřadech a spousta dalšího nezáživného zařizování patří k méně příjemným záležitostem, kterými se během svého života musí téměř každý z nás popasovat. Vše se dá ale zvládnout, pokud přesně víte, jak na to.

V dnešním článku si prozradíme vše, co je třeba udělat před tím, než se vrhnete na samotné vyklízení a stěhování vašich domácností. Štěstí přeje připraveným, a tak neváhejte a čtěte dále, s naší pomocí ušetříte spoustu cenného času.

Stěhování levně Praha

KROK ČÍSLO JEDNA

Prvně vás čeká návštěva obecního úřadu v místě nového trvalého bydliště, kde zaplatíte poplatek 50 Kč a podepíšete Přihlašovací lístek k trvalému pobytu. Poté vám znehodnotí občanský průkaz a místo něj dočasně vystaví prozatímní doklad, ve kterém již bude uvedena nová adresa, tu ale musíte doložit například výpisem z katastru či nájemní smlouvou. Následně si zažádáte o vydání nového občanského průkazu, jehož vyřízení je bezplatné a netrvá déle jak 30 dní.

KROK ČÍSLO DVA

Jste-li řidič, nemine vás návštěva dopravního odboru, zde opět zaplatíte poplatek 50 Kč, tentokrát za změnu v registru vozidel, vystavovat nový řidičský průkaz není zapotřebí. Pokud se stěhujete do nového kraje, není ani vyžadovaná změna staré registrační značky vozidla, bohatě vám postačí a nemusíte se bát, že byste tím porušovali jakýkoliv zákon.

KROK ČÍSLO TŘI

Skutečnost, že měníte trvalé bydliště, musíte v co nejkratším časovém intervalu oznámit na příslušné zdravotní pojišťovně. Pokud pobíráte invalidní důchod prostřednictvím složenky, musíte se vydat i na poštu, která výplatu důchodu převede na novou, blízkou vašemu nadcházejícímu bydlišti. Se svým stěhováním byste měli obeznámit i instituce, kterými jsou banky, pojišťovny, školy, anebo například zavolat svému lékaři, dodavatelům energií a poskytovateli internetového připojení.

ZÁVĚREM

Změna trvalého bydliště je finančně nenáročná záležitost a s vhodným rozplánováním všech povinností a úkolů s ní spojených je i poměrně rychlá. Jediné, na co si pár týdnů počkáte, je vydání novéhoobčanského průkazu. Jakmile máte vyřízené všechno potřebné papírování, je nejvyšší čas začít vyklízet a balit vaše drahocenné věci a připravit se na důležitou změnu nejen v občance, ale hlavně ve svém životě. Tak vzhůru do toho, nová dobrodružství a možnosti čekají pouze na vás, společně to zvládneme.

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.