Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Stěhování: Skvělá příležitost k tomu zbavit se zbytečností

Znáte to. Doma schováváte hromadu věcí, které už jste léta nepoužili. Raději je před světem ukrýváte do hlubin šatníku nebo skříně pro strýčka příhodu. Stává se, že je pak ani vy sami nedokážete najít. A když už na ně náhodou narazíte, vezmete je do ruky a chvíli se zdviženým obočím přemýšlíte, zda už by nebylo rozumné se toho zbytečného předmětu zbavit. Často jsou ale emoce silnější než vy a s myšlenkou “co kdyby“ vrátíte předmět ještě hlouběji zpět.

Stěhování je proto skvělou příležitostí pochlapit se a ukázat, že na to máte. Bude to těžké, bude to bolet a možná potečou i slzy. Společně to ale zvládneme. Pojďme si ukázat seznam nejčastějších zbytečností, které stojí za to během stěhování protřídit.

Stěhování levně Praha

Lapači prachu

Je to hezké, je to třeba i malé, ale je to naprosto k ničemu. Obývací stěny a police českých bytů jsou často zaplaveny neuvěřitelným množstvím nejrůznějších dekorací, váziček, postaviček a jiných blbůstek. Dohromady je označujeme jako lapače prachu.

Teď máte šanci vyhrnout si rukávy a odhodlaně začít třídit. Rozhodně netvrdíme, že byste se měli zbavit úplně všeho. Chápeme, že například suvenýr ze svatební cesty pro vás hodnotu má a naprosto souhlasíme s tím, že si ho ponecháte. Přesto se pokuste být nekompromisní a zamyslet se, zda by se ten hrneček s nepravým cibulákem nehodil někomu jinému.

Nábytek po babičce

Máte doma rozpadající se sedací soupravu nebo vrzající postel? Neriskujte, že se vám stará skříň během stěhování rozpadne pod rukama. Raději trochu zainvestujte a rozhlédněte se po novém nábytku. Stěhujete se přece do nového, tak ať je to opravdu nové.

A co se starým nábytkem? Nejdříve pečlivě zkontrolujte, jestli vám babička neschovala do matrace nebo mezi sedáky pohovky nějaké jmění a pak se poptejte třeba sousedů, zda nemají zájem. Pokud je na tom nábytek už opravdu špatně, zbývá sběrný dvůr.

Oblečení

Při balení oblečení do krabic musíte vzít každý kus zvlášť, abyste jej mohli složit a pečlivě uložit. Věnujte proto tomuto úkonu o trochu více času a zkuste vytřídit již nechtěné kousky. Jistě se mezi vašimi svršky najdou případy, které už jste na sobě dlouho neměli, nebo vám už nesedí.

Hračky

Tohle by malé děti slyšet neměly. Raději je na chvíli odvezte k babičce. Bude se totiž zase vyhazovat. Tentokrát v dětském pokoji. Vánoce, narozeniny a svátky dětí jsou každou chvíli, a proto hraček přibývá a přibývá. Zaměřte se na ty, které nejsou dětmi tolik oblíbené a které je nebudou tolik mrzet.

Tedy, to byla dřina. Tak teď už jen stačí zalepit poslední kartonovou krabici a všechno to přestěhovat. Ale ať na to nejste sami, zavolejte si nás na pomoc!

 

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.