Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Přestěhujte se bez stresu

Stres je v dnešní uspěchané době všudypřítomný. A stěhování většinou lidem na klidu zrovna nepřidá. Přitom ho lze zvládnout bez zbytečných nervů a bez chaosu. Pokuste si dostatečně dopředu udělat detailní plán stěhování a poté se ho držet. Vše si sepište a hotové úkoly si odškrtávejte. Uvidíte, že vše nakonec proběhne opravdu hladce a bez stresu.

 

Začít byste měli včas

Pokud o stěhování víte dostatečnou dobu dopředu, je dobré si harmonogram napsat třeba měsíc před samotným stěhováním. Pojďme se podívat, co je třeba si sepsat a samozřejmě následně také udělat. S čím vším vlastně stěhování do nového domova souvisí?

Stěhování levně Praha

Časového plánu se držte

V první řadě je třeba si stanovit pevné datum stěhování. Pokud to bude v týdnu, domluvte si dostatečně dopředu volno v zaměstnání. Ze zákona máte nárok na neplacené volno (dokonce na dva dny), můžete si pochopitelně však vzít také dovolenou. Případně si můžete stěhování naplánovat na svátek nebo na víkend. Ani pro stěhovací firmy by to neměl být problém, běžně fungují také o víkendech a svátcích.

 

Vyberte si spolehlivou firmu

Jestliže nemáte nikoho, kdo by vám se stěhováním pomohl, je ideální si objednat stěhovací firmu. Sice vás to bude stát o něco víc než pronájem vozu, ale budete zcela bez starostí. Firma vám váš majetek nejen odveze, ale také vystěhuje z původního bytu a nastěhuje do nového. Díky svému vybavení to navíc firma dokáže udělat opravdu rychle. A díky zkušenostem si můžete být jisti, že vaše věci budou v dobrých rukou. Stěhovací firmy jsou vybavené na stěhování těžkého nábytku i elektrospotřebičů. Vy se nemusíte prakticky o nic starat.

 

Budete potřebovat krabice

Na stěhování je třeba si samozřejmě opatřit krabice. Ideální jsou takové, které mají ožnost úchopu. Stačit však budou i klasické krabice, do kterých uděláte otvory. Nezapomeňte ani na obalový materiál. Perfektním pomocníkem je bublinková fólie, do které zabalíte věci. Využít můžete samozřejmě také například ručníky, utěrky nebo starší povlečení. Hodit se vám bude také smršťovací fólie. S ní můžete zajistit veškerá dvířka na nábytku nebo na lednici a dalších spotřebičích. Nezapomeňte si také veškeré krabice popsat, abyste věděli, co v nich je. Nejen, že se vám bude mnohem lépe vybalovat, ale je také možné rovnou krabice donést do místnosti, kam patří. Některé stěhovací firmy dokonce nabízí zapůjčení nebo zakoupení krabic.

 

Předávací protokol

Byly jste doposud v nájmu nebo svůj původní domov prodáváte novým majitelům? Pak je pochopitelně třeba také podepsat předávací protokol. Nezapomeňte byt uvést do co nejlepšího stavu a odstranit všechny případné závady. Stejně tak je nutné odhlásit dodávky tepla, plynu, elektřiny a vody. Případně je rovnou přepsat na nové majitele nebo nájemce. Důležité je poznamenat si konečné stavy všech měřáků. Ideálně si je opište a pro jistotu ještě vyfoťte. Jestliže budete chtít smlouvy zcela zrušit, je třeba se podívat do smlouvy, zda nemají společnosti udané výpovědní lhůty. Pro zaslání konečného vyúčtování je třeba společnostem nahlásit svou novou kontaktní adresu.

 

Parkovací místa

Při stěhování je třeba na nějakou dobu někam zaparkovat vůz, ve kterém se budou vaše věci převážet. Zejména pokud bydlíte ve městě, je třeba ověřit, zda parkování nebude problém. Stejně tak byste to měli udělat také v místě nového bydliště.

 

Doklady a trvalé bydliště

Jestliže společně s místem vašeho pobytu měníte rovnou také adresu trvalého bydliště, je třeba to ohlásit na obecním úřadě na nové adrese. Vyplníte formulář a na jeho základě obdržíte potvrzení o změně trvalého pobytu. Tímto formulářem se potom nějaký čas budete prokazovat, protože původní občanský průkaz se stane neplatným.

 

Na podání žádosti o nový občanský průkaz máte 15 dní. Stejně tak je třeba si zažádat o nový řidičský průkaz. V tomto případě je potřeba o změnu požádat příslušný odbor dopravy do 5 dnů od nahlášení změny. Změna je tedy v případě řidičského průkazu jen v případě, že se stěhujete do jiného města.

 

Svou novou adresu byste měli nahlásit také pojišťovně, u které máte sjednané povinné ručení. Změna bydliště by totiž mohla mít vliv na celkovou výši pojistné částky. Změnu je třeba nahlásit také všem finančním institucím, u kterých máte účet. A stejně tak je nutné požádat o změnu místa dodání poštovních zásilek na novou adresu.

 

Věci, které s sebou nechcete

Pokud některé věci z původního bydliště nechcete stěhovat, máte několik možností, co s nimi udělat. Pochopitelně je možné je nabídnout na bazarech a prodat je. Případně je možné je přenechat novým nájemcům nebo majitelům za smluvenou částku. Nepotřebný starý nábytek můžete také věnovat nábytkovým bankám nebo ho odvézt do sběrného dvora.

 

Pokud však věci nechcete stěhovat do nového domova a ani se jich nechcete přímo zbavovat, je tu možnost pronajmout si skladovací prostory. Osobní sklad je možné použít k uskladnění nábytku, ale také spotřebičů nebo knih. K dispozici jsou sklady různých velikostí. Skladovací prostory jsou střežené kameramy a většinou také alarmy. Skladování je tak naprosto bezpečné.

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.