Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Nedopusťte, abyste si v novém bytě připadali jako ve skladišti

Stěhování. Pro někoho noční můra pro jiné běžná záležitost, kterou již několikrát v životě absolvoval. V každém případě je to příležitost protřídit věci a vyhodit nepotřebné. Rozbité spotřebiče, staré časopisy, oblečení, které jen leží ve skříni nebo dětské hračky, se kterými si vaše ratolesti již dlouhou dobu nehrají. Je zbytečné s sebou do nového domova brát věci, které vlastně ke spokojenému žití vůbec nepotřebujete. Ba naopak. Zabírají prostor.

 

Nové bydlení je také možnost k novému startu. Samozřejmě se můžete rozhodnout, že si s sebou vezmete svůj starý nábytek, ale také si můžete pořídit úplně nové vybavení. Nejlepší však je, že v novém bytě lze i starý nábytek rozestavět jinak nebo ho renovovat. Vždy to bude jiné, nové. Dbejte však na to, aby v novém bydlení bylo minimum věcí a prostor zůstal dostatečně vzdušný. Není nutné zaplnit celý byt nebo dům věcmi.

Stěhování levně Praha

Přemýšlejte už dopředu

Je jedno, zda se stěhujete do rodinného domu nebo do nového bytu. V každém případě je dobré si už dopředu naplánovat, kam co přijde. Nebojte se vzít do ruky tužku a papír a začít plánovat. Kreslete, počítejte, črtejte. V novém prostoru se pokuste nábytek představit například pomocí nákresů na krabicích. Získáte tak mnohem lepší představu. Zkuste klidně několik variant a nebojte se inspirovat na internetu. Nábytek v prostoru sice není zcela obvyklý, ale někdy působí opravdu zajímavým dojmem. Zvlášť ve velkých prostorách. A možná na internetu narazíte na jednoduchý nápad, který by vás samotné nenapadl.

 

V případě dětských pokojů využijte stěhování a pokoj svého dítěte, které má s přibývajícím věkem jiné potřeby, obnovte. Samozřejmě je ideální, pokud máte variabilní nábytek, který můžete i nadále využít a koupíte například jen nové doplňky. V případě krabicového systému stačí jen koupit nové úložné boxy, pořídit nový kusový koberec, lampičku nebo třeba nástěnné hodiny. I drobnosti promění pokoj z dětského na pubertální.

 

Přemýšlejte také v kuchyni. Ano, pokud je v novém bytě nebo domě již hotová kuchyňská linka, zřejmě toho příliš nevymyslíte. Ale i taková situace má řešení. Je linka příliš malá a nestačí vám úložné prostory? Přitom v kuchyni ještě volný a využitelný prostor je? Pak se zkuste zamyslet, jestli by nebylo vhodné pořídit potravinovou skříňku nebo například police, na které uložíte nějaké boxy. Řešení je opravdu hodně. Vždy je třeba je přizpůsobit prostoru a samozřejmě také vašemu stylu.

 

Nemusíte stěhovat všechno

Jak už jsme naznačili na začátku. Určitě není nutné stěhovat s sebou do nového bydlení zcela všechno. A nejde jen o oblečení, hračky nebo časopisy. Pokud to není nutné, nemusíte stěhovat ani všechen nábytek. Možná by se do nového prostoru ani nehodil nebo už jde o opravdu muzejní kousek. Nechcete ho jen tak vyhodit? Nevadí. Možná poslouží ještě někomu jinému. A vy si do nového bytu pořídíte nějaký pěkný kousek nebo skříň na míru.

 

Ostatně z hlediska úložného prostoru je právě nábytek na míru tím nejlepším možným řešením. V prostoru nepřekáží, splyne s místností a vejde se do něj přesně to, co potřebujete. Zvlášť do podkrovních nebo jinak zkosených místností se hodí o něm uvažovat. Moderní je například využití prostoru pod schody. Právě tady je prostor pro uložení nejrůznějších věcí. Do regálů nebo vestavěných polic. V některých případech tu lze udělat také příjemnou pracovnu. A velmi často je prostor pod schodištěm využívaný také jako knihovna. Záleží jen na vás jak takový prostor využijete.

 

Méně je někdy více

Doby, kdy byly moderní obývákové stěny přes půl místnosti jsou dávno pryč. Stejně jako doby, kdy se do nich vystavovaly celé sady skleniček nebo porcelánu. Dnes se spíše razí cesta minimalismu. Stačí jen pár kousků nábytku. Vzdušný prostor je to, co se dneska vyhledává. A není divu. Vždyť právě takový interiér působí opravdu čistě a příjemně. Možná vám to nejde dohromady s úložným prostorem. Vše se dá vyřešit. Moderní jsou šatny, případně technické místnosti. Právě tam jsou uložené všechny potřebné věci a případně i oblečení. V obyvatelných místnostech pak moc věcí nepotřebujete.

 

V obývacím pokoji bohatě postačí pohovka, konferenční stolek a komoda nebo jiná skříňka. Prostor pak doplňte a zútulněte pomocí polštářů, dek, přehozů, květin nebo například svíček. Nemusíte být zrovna bytový designer, abyste svůj byt zútulnili a dotvořili k obrazu svému. Na paměti mějte jedno. Bydlet tu budete vy a vaše rodina. Tudíž právě vy se tu musíte cítit dobře. Na nikom jiném nezáleží. I barvy proto volte podle svých preferencí.

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.