Stěhovaní levně Praha
Volejte nonstop 723 123 100

Čeho se vyvarovat při stěhování a na co nezapomenout

Stěhování není úplně jednoduchá záležitost. Tedy prakticky jde jen o to sbalit věci, demontovat nábytek a odvézt bezpečně veškerý majetek na nové místo. Na psychiku však může být tento proces opravdu náročný. Vždyť stěhování znamená určitou životní změnu. A většinou jde o obrovský krok. Nedovolte, aby vás při stěhování překvapily banality. Buďte připraveni. Kdo je připraven, nebývá překvapen.

 

Kolik krabic budeme potřebovat? Jak vyřešit poštu? Na co bych ještě neměla zapomenout? Ano, stěhování s sebou nese spoustu otázek a často se stává, že na některé z nich si ani nevzpomeneme. Je to normální. Ale lepší je se chyb vyvarovat. Podívali jsme se na chyby, které potkaly lidi v období stěhování. Vy se jich díky jejich sdílení můžete vyhnout.

Stěhování levně Praha

Kolik je potřeba krabic? Hodně!

Pochopitelně nejde odpovědět globálně kolik kdo bude potřebovat krabic na stěhování. Nějaký orientační počet si musí každý spočítat sám. A až tento výpočet budete mít, vynásobte ho klidně třikrát. Krabic totiž není nikdy dost a není nic horšího než v den stěhování zjistit, že jich máte málo a shánět je na poslední chvíli. Vždy je lepší, pokud krabice zbydou. A kromě krabic zajistěte také dostatek izolepy, provázku a bublinkové fólie. Hodit se může také strečová fólie.

 

Po ruce mějte určitě nůžky, kobercový nůž a hodit by se mohly také sáčky, igelitové tašky nebo pytle do odpadkového koše. Ptáte se na co? Jsou to ideální pomocníci na stěhování květin. Zamezíte tak případnému vysypání hlíny do vozidla. To by vás nenapadlo, že? Na květiny jste vlastně zatím přes všechny starosti ani nepomysleli?

Krabice si popisujte

Ve výpisu potřebných věcí jsme zapomněli ještě na fix, případně propisovací tužku. Je vhodné si na každou krabici napsat nejen co v ní je, ale také do které místnosti krabice patří. Pokud máte čas, popisujte obsah krabice klidně opravdu dopodrobna. Ono popis nádobí – kuchyň u vybalování příliš nepomůže. Ano, krabici si pravděpodobně donesete rovnou do kuchyně. Jenže v místnosti těch krabic bude víc. A vy je budete muset všechny otevřít, abyste zjistili, co konkrétně v nich je. Věřte, že není nic horšího než běhat mezi krabicemi a hledat oblíbené skleničky. V novém domově to pak vypadá spíše jako po výbuchu než při stěhování.

 

Označujte také nábytek

Pokud jste se rozhodli, že budete na stěhování demontovat nábytek, pak je vhodné si každý kus také podrobně popsat. Stejně jako šroubky. Ty je navíc vhodné uschovat do některého šuplíku nebo přilepit ke kusu nábytku. Případně je dát do sáčků a ty pak do jedné krabičky. Usnadní vám to život. Nezapomeňte, že skleněné části je třeba zabezpečit. Pomůže buď zmíněná bublinková fólie, případně skvěle poslouží také utěrky nebo ručníky.

 

Vypovězte služby

Stěhování na nové místo není jen o balení, přenášení věcí a vybalování. Je třeba zařídit ještě spoustu věcí okolo. V první řadě je potřeba odhlásit veškeré energie ve starém bydlišti a stejně tak zrušit pojistku domácnosti pokud ji máte. Je třeba dát vědět zkrátka všem úřadům a institucím. A myslete také na to, že některé poštovní zásilky vám mohou stále chodit na starou adresu. Proto je vhodné si dojít na poštu a požádat je o takzvanou dosílku. Tedy dosílání pošty, která přijde na starou adresu. O některé reklamní zásilky možná ani nestojíte, ale některé dopisy je dobré dostat do rukou včas.

 

Myslete také na to, že zatímco ve starém bytě nebo domě je třeba vše odhlásit, v novém domově je naopak nutné přihlásit odběr elektřiny, vody a případně plynu. A to nejde ze dne na den. Proto je vhodné tyto věci řešit s dostatečným předstihem. Ideální je vymezit si aspoň dva týdny. Stěhování vám umožní zvolit například jiného než původního dodavatele energií. Takže je možné do budoucna ušetřit. Pokud si nejste jisti, co je pro vás nejlpší nechte si poradit od odborníků.

 

Stěhovat nemusíte všechno

Měli jste do stěhování pocit, že žijete v podstatě minimalisticky? Známe ten pocit. Přestože nejste vetešníka  věci nehromadíte, je jich opravdu spoustu. Na mnoho z nich jste již dávno zapomněli a vlastně je ani nepotřebujete. Je to v pořádku. Není potřeba s sebou do nového domova stěhovat opravdu všechno. Věci můžete nabídnout charitám, útulkům nebo je prodat na bazaru. Záleží jen na vás a na charakteristice věcí, kterých se chcete zbavit. Věci rozhodně hned nevyhazujte. Někomu jinému mohou pomoci a udělat radost. Vy navíc ušetříte planetu před zbytečným odpadem.

Důležité věci do zvláštní krabice

Asi je nereálné, abyste veškeré věci vybalili během jednoho jediného dne. Připravte se na to, že nějaký čas budete všechno hledat. Z toho důvodu je dobré mít někde stranou krabici nebo tašku s věcmi denní potřeby. Peníze, doklady, telefon, nabíječku. Ale například také oblíbený hrnek, kávu, čaj nebo konvici. Díky tomu budu prvním dny v novém mnohem lepší.

 

Ledničce dejte čas

Na rozmrazení ledničky myslete dopředu. Alespoň dva dny před stěhováním je třeba ji vyklidit a odmrazit, aby voda netekla všude kolem. Snažte se tedy ledničku a mrazák před stěhováním příliš neplnit. Jinak budete muset řešit kam s jídlem na přechodnou dobu. A pokud není zima. Není to jednoduchá otázka.

 

Chápeme, že po stěhování chcete co nejdříve zase normálně fungovat. Také rozumíme tomu, že lednička je potřeba zejména v létě. Dejte ji však čas. Po převozu je vhodné ji nechat nějakou dobu stát, bez zapojení do zásuvky. Se zapojením opravdu nepospíchejte, počkejte několik hodin. Jinak by se lednice mohla poškodit.

Stěhovaní levně Praha 723 123 100
Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.
Stěhovaní levně Praha

Orientační ceník

1+1
od 2000 Kč
3+1
od 3000 Kč
5+1
od 6500 Kč
Office
od 2000 Kč
Doprava
od 550 Kč
Stěhovaní levně Praha
Pojištění

Vaše věci jsou po celou dobu stěhování pojištěny až do výše: 2 000 000 Kč
Nadace Leontýnka Firma Stěhování levně Praha pravidelně přispívá na účet nadaci Leontinka.